BLADES SUPER DRAW HOME TABLES HISTORY
SUNDAY SPORTS LEAGUE NEWS RESULTS SPONSORS
SHEFFIELD CLUBS AWARDS MANAGEMENT
Formed in 1969 FIXTURES COUNTY FA CUPS LEAGUE CUP
Website in association with Angel IT Solutions

RESULTS for season 2020 - 2021

18-Oct                
CBC PREMIER Civil Sports 2 v 2 Crookes FC Paul Cooper
Jackson, Turner Mohammad, Cartledge
Cobden View 0 v 4 Royal Earl Peter Hall
Brammer, Towey, Smith 2
Norton Sportsman 3 v 1 Oughtibridge WM Adam Burgess
Lewis, Waymouth, Bennington Simms
Redmires 1 v 3 WB Pheasant Alan Hull
Whiting Carter, Foster, Askwith
Wickersley Youth 4 v 1 Norton Oaks Ross Steele
Taylor 3, Fawcett Hick
DIVISION 1 Brinsworth Phoenix 3 v 1 Colley John Reeves
Hawkes, Hallet, Murphy Waite
Boynton Sports 1 v 1 Handsworth Inn Pub Phil Furniss
Priday Haggerty
Eckington BFC 8 v 1 Intake Old Boys Steve Clarkson
Harris, Gambles 3, Renshaw 2, Stothard 2,  Wood
FC Inter 2 v 1 New Bohemians Tony Tierney
Bryan 2 Burns
Southey Social 5 v 1 Sheffield Sixers John Burrows
Damms 2, Ellis, Wheeler, Lomas Ashall
DIVISION 2 Jubilee Rangers 3 v 0 Mosborough Reds Craig Wallace
Darton, Reaney, Jackson
Nether Green 2 v 1 Beighton Magpies Paul Rodgers
H Pollard, Howson Dickinson
Prince of Wales 2 v 2 Shakey Paul Holmes
Simmonds, Hawkins Moorhouse, Taylor
Renegade Football P v P Chapeltown RBL
Match Postponed - Other
Wadsley Jack Ath P v P Killamarsh Juniors
Match Postponed - Other
Woodhouse JFC 0 v 9 Brinsworth Whitehill Ben Shirt-Clarkson
McGuiness, Daughtrey, Szanto 3, Claxton 3, Hare
11-Oct                
CBC PREMIER Norton Oaks 1 v 4 Civil Sports Tony Tierney
Lennox Turner 2, T Bamford, Brown
Stannington Village 3 v 2 Norton Sportsman Gareth Thomas
A Gadour 2, Hobson Mawbey, Lewis
WB Pheasant 5 v 1 Cobden View Craig Couldwell
Askwith 3, Donohoe, Fothergill Pitt
DIVISION 1 Boynton Sports 7 v 0 Southey Social John Reeves
Cockburn 2, Gamban 2, Peacock, Z Ballinger, Civil
Colley 3 v 5 Eckington BFC John Burrows
Thorley 2, Dempsey Gambles, OG, Haydock, Renshaw, Harris
New Bohemians 2 v 1 Brinsworth Phoenix Andy Hogg
Smith, Burns Hawkes
Sheffield Sixers 4 v 5 FC Inter Ron Akers
Buxton 2, Harrison, Davies Lees, Read, Bryan, Ward, Justice
DIVISION 2 Beighton Magpies 0 v 6 Nether Green Adam Burgess
Howson 2, Smith, Ford, Phillips, Davis
Brinsworth Whitehill 6 v 1 Jubilee Rangers Ben Boardman
Claxton 3, Hare,Daughtrey, McGuiness Jackson
Killamarsh Juniors 3 v 8 Woodhouse JFC Kevin Bridges
Taylor 2, Turner Williams 2, Howson 2, Thompson, McEnery, Duffield, Walker
Mosborough Reds 3 v 0 Wadsley Jack Ath Ross Steele
Leonard, Smith 2
Prince of Wales 0 v 11 Renegade Football John Lees
Jacobs 5, Cowlishaw 3, Vella 2, Gordon
Shakey 1 v 2 Chapeltown RBL Dave Evans
Moorhouse Moorhouse, Wadsworth
04-Oct                
CBC PREMIER Cobden View 2 v 4 Stannington Village Tony Clubb
Porter, Cutler Green, Gadour, Flynn, Hawksworth
Crookes FC 8 v 0 Oughtibridge WM John Reeves
Downes, Smith 2 Mohammad 2, Purkiss, Cartledge, Knowles
Norton Sportsman 7 v 1 Royal Earl Tony Tierney
Winters 2, Archer 2, Lewis, Gibbons, Pryde Brammer
Redmires 5 v 0 Norton Oaks Andy Hogg
Whiting 3, Wall 2
Wickersley Youth 1 v 0 WB Pheasant Peter Hall
Kirkland
DIVISION 1 Brinsworth Phoenix 4 v 3 Boynton Sports Paul Cooper
Hawkes 3, Brookfield Gamban, Davies, Thompson
Cotts FC 5 v 1 Colley Ron Akers
Shaw 3, Stacey, Haywood Onja
Eckington BFC 4 v 2 Southey Social Adam Burgess
Haydock, T Gambles, Renshaw 2 Guest, Damms
FC Inter 2 v 2 Sheffield Sixers Craig Couldwell
Southwell 2 Lomax, Barnsley
Handsworth Inn Pub 5 v 1 New Bohemians Ross Steele
Hobson, Gibson 3, Haggerty Brownell
DIVISION 2 Chapeltown RBL 9 v 0 Killamarsh Juniors Jason Baker
Simpson 3, Moorhouse, Dennison, Nkhata, Wright, Cowell 2
Jubilee Rangers 6 v 0 Beighton Magpies Paul Holmes
Trotter 2, Shaw, Beresford, Smith, Vigrass
Nether Green P v P Brinsworth Whitehill
Match postponed
Renegade Football P v P Shakey
Match postponed
Wadsley Jack Ath 1 v 6 Mosborough Reds John Lees
Smith Turner, Smith 2, Ncube 2,Hotchin
Woodhouse JFC 1 v 4 Prince of Wales Andy Morris
Howson Hawkins, McIntosh, Waterhouse, Eales
27-Sep             Referee  
CBC PREMIER Cobden View 4 v 4 Civil Sports John Reeves
Porter, Pursehouse, Ellis, Pitt Brown 2, Turner 2
Oughtibridge WM 1 v 3 Crookes FC Dave Evans
OG Parkin, Flynn, Fox
Royal Earl P v P Wickersley Youth
Match Postponed
Stannington Village 5 v 3 Redmires Adam Burgess
Flynn, Gadour 2, Bond, Johnstone Whiting 3
WB Pheasant 3 v 3 Norton Sportsman Paul Cooper
Askwith, Donohoe, Carty Gibbons, Archer, Gibson
DIVISION 1 Boynton Sports 0 v 4 Eckington BFC Gareth Thomas
T Gambles 2, Fieldhouse, Haydock
Brinsworth Phoenix 1 v 2 Cotts FC Andy Hogg
Hawkes Blythen, Fells
Intake Old Boys 4 v 3 Southey Social Ian Cox
Wood, Garwell, Chamberlain, Butler Damms 2, Danks
New Bohemians 3 v 3 FC Inter John Lees
Brownell 2, M Beck Read, Turner, Lees
Sheffield Sixers 2 v 2 Handsworth Inn Pub John Burrows
Barnsley, Davies Hobson 2
DIVISION 2 Beighton Magpies 0 v 3 Chapeltown RBL Kevin Bridges
Dimelow, Moorhouse, Stringer
Brinsworth Whitehill 7 v 1 Wadsley Jack Ath Ron Akers
Claxton 3, Watson,Szanto, Houghton, McGuiness Scott
Killamarsh Juniors P v P Shakey
Match Postponed
Mosborough Reds 0 v 4 Nether Green Ross Steele
Smith, Phillips, Price, Humphries
Prince of Wales 3 v 3 Jubilee Rangers Anthony Rossiter
Waterhouse, Simmonds, Neilson Jackson, Darton, Thompson
Woodhouse JFC 1 v 6 Renegade Football Ben Boardman
Lockwood Gordon, Jacobs, Gunter, Higgins, Lindsay, Thomas
20-Sep                
CBC PREMIER Civil Sports 6 v 0 Norton Oaks Paul Matthewson
Turner 3, Hopkins, Gordon-Hides, T Bamford
Crookes FC 3 v 1 WB Pheasant Paul Cooper
Jerrison, Purkiss 2 Ord
Norton Sportsman 2 v 2 Stannington Village Steve Clarkson
Winters, Gibson Haslam, Dickinson
Redmires 5 v 1 Oughtibridge WM Tony Tierney
Whiting 3, Reet, Grant Simms
Wickersley Youth 2 v 1 Royal Earl Adam Burgess
Taylor, Hartshorn Chappell
DIVISION 1 Cotts FC 3 v 1 New Bohemians John Reeves
Houghton 2, Reed Brownell
Eckington BFC 3 v 1 Brinsworth Phoenix Carl Gibson
Harris, Foulstone, Stothard Mellor
FC Inter 1 v 2 Colley Ron Akers
Read Jebson, Belshaw
Handsworth Inn Pub 6 v 2 Intake Old Boys Craig Couldwell
Haggerty, Bowler, Hobson, Gibson 2, Ellis Rossiter 2
Southey Social 3 v 3 Boynton Sports Peter Hall
Damms 2, Dickens Gamban 2, Peacock
DIVISION 2 Chapeltown RBL 3 v 4 Mosborough Reds Andy Hogg
Cowell, Simpson, Moorhouse Arrand 4
Jubilee Rangers 1 v 0 Woodhouse JFC Craig Grundy
Shaw
Nether Green 6 v 3 Prince of Wales Paul Holmes
Benaissa, Baldrey, Davis 2, Farell, Hollis-Smith Gray 2, Elliott
Renegade Football 13 v 2 Killamarsh Juniors Ross Steele
Gordon 4, Jacobs 3, Vella 2, Lindsay 2, Denby, Higgins Webster, Platton
Shakey 3 v 2 Beighton Magpies John Burrows
Dickinson 3 Dickinson, Simpson
13-Sep             Referee  
CBC PREMIER Cobden View 1 v 3 Norton Sportsman Pete Henger
Slater Pryde, Rogers, Waymouth
Redmires 7 v 0 Civil Sports Paul Rodgers
Whiting 3, Rudd, Wall, Knaggs, Reet
Royal Earl 3 v 2 Crookes FC Gareth Thomas
Smith, Chappel, Towey Jerrison, Knowles
Stannington Village 3 v 0 Norton Oaks Paul Cooper
OG 3 Match Abandoned - Result awarded to Stannington Village
WB Pheasant 3 v 0 Wickersley Youth Dave Evans
Todd 2, Holmes
DIVISION 1 Boynton Sports 2 v 0 FC Inter John Reeves
Thompson 2
Brinsworth Phoenix 3 v 0 Southey Social Michael Warner
Griffiths, Hawkes, Mellor
Colley 1 v 6 Handsworth Inn Pub Anthony Rossiter
Thorley Haggerty, Shackshaft, Marsden 3, Ellis
Eckington BFC 1 v 4 Cotts FC Tony Tierney
Harris Fells 2, Haywood, Shaw
DIVISION 2 Beighton Magpies 4 v 0 Killamarsh Juniors Keith Firminger
Dickinson 3, Milne
Brinsworth Whitehill 4 v 0 Chapeltown RBL Ben Boardman
Hare, Nix, Gagen, Szanto
Jubilee Rangers 3 v 3 Renegade Football John Burrows
Darton 2, Beresford Gordon, Gunter, Jacobs
Mosborough Reds 1 v 2 Shakey Adam Burgess
Smith Taylor, Brown
Prince of Wales 1 v 8 Wadsley Jack Ath Kevin Bridges
Simmonds Scott, E Wilkinson 4, Smith, James
Woodhouse JFC 1 v 5 Nether Green John Lees
Ali Smith 2, Bennessa, Howson, Baldrey
06-Sep             Referee  
CBC PREMIER Civil Sports 1 v 1 Oughtibridge WM John Reeves
Turner Long
Crookes FC 1 v 0 Stannington Village Andy Hogg
Purkiss
Norton Oaks P v P WB Pheasant
Wickersley Youth 1 v 0 Cobden View Paul Cooper
Hartley
DIVISION 1 Cotts FC 4 v 1 Sheffield Sixers Adam Burgess
Blythen 3, Dolan Davies
FC Inter 3 v 1 Brinsworth Phoenix Paul Rodgers
Southwell, Knapton, Read Statham
Handsworth Inn Pub A v A Boynton Sports Jason Baker
Spectator collapsed
New Bohemians 3 v 2 Intake Old Boys Kevin Bridges
Smith, M Beck, T Beck Rossiter, Wood
Southey Social P v P Colley
DIVISION 2 Beighton Magpies 3 v 2 Wadsley Jack Ath Anthony Rossiter
Milne, King, D Featherstone Wilkinson, Dearns
Chapeltown RBL A v A Prince of Wales Andy Morris
Player injured
Killamarsh Juniors 1 v 6 Mosborough Reds Paul Holmes
Tyler Russell, Ncube 2, Smith 2, Greaves
Nether Green 3 v 0 Jubilee Rangers Perri Dando
Hollis-Smith 2, Davis
Shakey 1 v 7 Brinsworth Whitehill Ross Steele
Booth Hare 4, Claxton 2, McGuiness,

back


League Tables | Milk Cup | County FA Cups | Results | Fixtures

Awards | News | Clubs | History | Sponsors | Management

Email : sssl