BLADES SUPER DRAW INDEX TABLES HISTORY
SUNDAY SPORTS LEAGUE NEWS RESULTS SPONSORS
SHEFFIELD CLUBS AWARDS MANAGEMENT
Formed in 1969 FIXTURES COUNTY FA CUPS LEAGUE CUP
Website in association with Angel IT Solutions

LEAGUE TWENTYTWO CUP 2018 - 2019 (click here for cup results in previous years)

 

ROUND 1 Cadbury 1 v 4 Brinsworth Phoenix David Williams
McIntosh Hawkes 3, Griffiths
Woodseats Chantrey 1 v 2 Boynton Sports Phil Furniss
Gray Ballinger, Priday
ROUND 2 Boynton Sports  3 v 0  Woodseats Club  Pete Henger
Gordon 2, Ballinger
Civil Sports B 0 v 2 Mosborough Reds  Craig Couldwell
Leonard, Fogg
Crookes FC 6 v 1 Beighton Magpies Tony Tierney
Murphy 2, Cowen, Hambling, OG Udrea
Forum FCCO 3 v 2 Southey Social Phil Furniss
Ord 2, Holmes Guest, Mellor
Handsworth Old Crown 3 v 0 Norton Oaks B David Williams
Shackshaft, Ellis, Rollinson
Intake Old Boys 5 v 5 Renishaw Rangers Andy Hogg
West 4, Naughton Glover 2, Holmes, Davidson, Plant
(Intake Old Boys win 4-3 on penalties)
Mosborough Whites 0 v 5 Stannington Village Steve Clarkson
Dickinson 2, Flynn, Green, Jepson
Norton Oaks A 0 v 7 Redmires Paul Cooper
Wall 2, Whiting, Bath, Gamban, Schofield, Thompson
Norton Sportsman 10 v 0 Ranch Alan Streets
Groombridge 2, Gibbons 2, Wilson 2, 
Waymouth, Archer, Lewis, Bowland
Oughtibridge WM 3 v 0 Woodhouse JFC
OG x 3
Royal Earl 3 v 0 Brinsworth Phoenix
OG x 3
Shakey 0 v 3 Cotts FC Jason Baker
M Blythen 2, Haywood
Sheffield Sixes 2 v 3 Colley Frazer Chawner-Wright
Barnsley, Nicholson Meaney, Parker, F Miladi
Wadsley Horse & Jockey 2 v 3 Cobden View Andy Morris
James, Scott Clarkson, Taylor, McCury
Wadsley Bridge Pheasant  7 v 0 Chapeltown RBL Gareth Thomas
Askwith 3, Grist 2, C Andrews, Fothergill
Wickersley Youth OV 1 v 6 Civil Sports A Matt Tyers
Gelsthorpe Cain 2, Eades, Lawrence, McKay, Stewart
ROUND 3 Boynton Sports 3 v 1 Intake Old Boys Tony Tierney
Ballinger 2, Priday West
Civil Sports A 2 v 3 Handsworth OC John Reeves
Stewart, T Bamford Stocks, Ellis 2
Cobden View 1 v 2 WB Pheasant Craig Couldwell
Butt Simpson 2
Colley 2 v 9 Forum Tony Clubb
Thorley, Belshaw Holmes 3, Mawbey 3, Pemberton, Sherratt, Nshindano
Crookes FC 2 v 1 Oughtibridge WM Gareth Thomas
Purkiss, Cowen Black
Mosborough Reds 0 v 2 Royal Earl Frazer Chawner-Wright
OG, M Towey
Redmires 8 v 1 Cotts FC Pete Henger
Whiting 3, Gamban 3, Knaggs, Wall J Dolan
Stannington Village 5 v 2 Norton Sportsman Alan Streets
Dickinson 3, Hobson 2 Bowland 2
ROUND 4 Redmires 2 v 3 Forum Tony Clubb
Whiting, Hanson Holmes, Harrison, Ord
Royal Earl 8 v 1 Boynton Sports Paul Rodgers
Smith 3, Beaumont, Rippon, Williams, Towey, Tootle Martin
Stannington Village 1 v 3 Handsworth Old Crown Pete Henger
Dickinson (pen) Fletcher, Greenfield, Gallagher (pen)
Wadsley Bridge Pheasant 2 v 3 Crookes FC Paul Cooper
Dawson, Senior Smith 2, Cartledge
SEMI FINALS Handsworth Old Crown 1 v 2 Forum Ref Paul Cooper
at HSBC Smith Holmes, Mawbey A/R Craig Couldwell
A/R Ron Akers
4th Tony Tierney
               
Crookes FC 1 v 3 Royal Earl Ref Andy Hogg
Murphy Brammer, Towey, Nolan A/R Mike Hale
A/R David Williams
4th John Lees
               
FINAL Forum 0 v 5 Royal Earl Ref Gareth Thomas
at Bramall Lane   Brammer, Towey, Rippon, Tootle, Smith A/R Michael Warner
A/R Tim Darnes
4th Pete Henger

 

back


League Tables | Milk Cup | County FA Cups | Results | Fixtures

Awards | News | Clubs | History | Sponsors | Management

Email : sssl